- 18.05 22:27 Сріблясті босоніжки — тренд літа-2025: чому це взуття стане вигідною інвестицією в гардероб
- 18.05 22:00 Дуже смачна спаржа: королівське задоволення
- 18.05 21:30 Ніколь Кідман зізналася, що шкодує про одну річ, від якої відмовилася під час побачень
- 18.05 21:00 Як почистити духовку без проблем: найкращі домашні засоби
- 18.05 20:45 «Обов'язково зверху посипаю пампушки смаженою цибулею», — кулінарка-гастроблогерка Марина Гармаш
- 18.05 20:34 Користувався авторитетом серед побратимів: понад рік рідні чекали на захисника з Вінниччини, який поліг під Бахмутом
- 18.05 20:22 Ракам — «Закохані» та турбота про близьких, Терезам — «Сонце» і радість: Таро-прогноз на 19 травня
- 18.05 20:10 Салат «Апельсинчик»: обов’язково подавайте на святковий стіл
- 18.05 19:45 ЗСУ знищили 50-річний раритет окупантів: про що йдеться
- 18.05 19:39 Грози, град та аномальний холод: що кажуть синоптики про погоду у травні, яка, як і раніше, не тішить українців
- 18.05 19:07 Квартиру відберуть, але телевізор та зубну щітку залишать: якого майна мають право позбавити ухилянта в умовах воєнного стану
- 18.05 18:20 Дякую за лідерство у збереженні життів: що сказав Зеленський віцепрезиденту США на зустрічі у Ватикані
Ми втратили надра чи лише допускаємо американських партнерів до видобутку? — Пелюховський

Повернення української делегації із Саудівської Аравії й активне обговорення можливості припинення вогню дає надію на те, що найближчим часом наші співгромадяни перестануть гинути, а Україна зможе зосередитися на відбудові господарства і економіки, говорить голова Всеукраїнської політичної партії «Сила нації» Андрій Пелюховський.
У зв’язку з цим, політик нагадав, що у Джидді обговорювалася й угода про доступ США до видобутку українських корисних копалин.
«Угода про доступ США до видобутку українських корисних копалин. Про результати перемовин у цьому напрямку ми не знаємо достеменно нічого. Але ж раніше було відомо, що існують два варіанти угоди — „жорсткий“ американський і „лайт“ український. Який із них взято за основу? Ми втратили надра чи лише допускаємо американських партнерів до видобутку корисних копалин? І яку суму взято до уваги при розрахунках? 500 мільярдів, як пропонував Трамп? І чому так неохоче українська влада звітує про результати перемовин з даного питання?» — ставить запитання Пелюховський.
Адже, нагадує політик, надра — це власність народу України (згідно з 13 статтею Конституції).
«Підкреслюю: це не державна власність, не приватна, не акціонерна і не комунальна. Це власність народу України. І лише народ має право вирішувати, чи можна допускати іноземців до видобутку корисних копалин на території України», — додав він.
Також політик вважає, що в України повинен бути створений спеціальний фонд, у якому кожен громадянин мав би відкритий рахунок, на який щороку надходили б кошти з експлуатації народної власності — надр, лісів, рік, повітря, ефіру.
«І кожен громадянин був би забезпечений коштами на випадок хвороби чи у зв’язку з виходом на пенсію. Ці кошти могли би мати цільове призначення: плата за навчання, покращення житлових умов, лікування тощо. Ці кошти стали б своєрідною страховкою від сепаратизму: яка вигода відокремлюватися від України, якщо у кожного громадянина бунтівної території можуть „згоріти“ гроші на рахунку у фонді? Ці кошти були б запобіжником від стихійної міграції: іноземець навіть за умови переселення в Україну не мав би права на свою частку загальнонаціонального добра: це було би привілеєм для громадян. Правом володіти рахунком і коштами на ньому мали би усі громадяни від народження і до смерті — з правом передачі залишку коштів у спадок», — озвучив свою думку політик.
Пелюховський виказує побоювання, що не все гаразд у цьому напрямку.
«Інакше з якої причини даний документ тримають у секреті не лише від громадян, а й від народних депутатів?» — цікавиться політик.
Також політик торкнувся умов перемир’я.
«А якщо росія виставить умови, які будуть неприйнятними для нас, але прийнятними з точки зору США? Ми знову скажемо, що проти перемир’я, про яке так багато кричимо?. І тепер у випадку нових переговорів між Україною та США можуть виникнути питання, які будуть невигідними з точки зору наших національних інтересів, але сказавши «А», ми вже не зможемо сказати іншу літеру без диктату з боку наших «партнерів», — говорить Пелюховський.
Він назвав це платою за багатолітню відсутність суб’єктності та самостійності.
390Читайте нас у Facebook