- 22:28 Які аксесуари взяти на відпочинок: з ними ви почуватиметеся комфортно
- 22:01 Паштет з незвичайного інгредієнта: просто, дешево та фантастично смачно
- 21:31 Різ Візерспун відмовляється допомогти колишньому чоловіку: драма у родині триває
- 21:02 Розкидайте під виноградом навесні: це точно гарантія рекордного врожаю
- 20:35 Маючи всього два дні вихідних, витратив їх для евакуації тварин з Вовчанська: в бою на Донеччині загинув 21-річний воїн з Харківщини
- 20:08 Кіш лорен з курятиною і лісовими грибами: цією смакотою точно здивуєте гостей
- 19:56 Близнюкам — «Королева Кубків», Дівам — «Сонце», а Скорпіонам — «Колесо Фортуни»: Таро-прогноз та поради карт на 20 травня
- 19:50 Минулого не змінити: Віра Брежнєва висловилася про шлюб та розлучення з Костянтином Меладзе
- 19:42 Виплачувати одразу щонайменше 50 тисяч гривень: Мінсоцполітики просуває законопроєкт про підтримку народжуваності
- 19:39 Без Довбика та Миколенка: Ребров назвав склад збірної України на міжнародний турнір у Канаді
- 19:38 Особлива місія: Вільям і Кейт відправляються у Шотландію, щоб виконати почесне завдання
- 19:19 Скандал навколо голосування українського журі на Євробаченні-2025: мережа обурена оцінками
США пропонують послабити санкції проти росії у мирній пропозиції щодо України

США представили союзникам пропозиції щодо укладання мирної угоди між росією та Україною, включно з описом умов припинення бойових дій і пом’якшення санкцій проти москви в разі тривалого припинення вогню. Ця пропозиція фактично заморозить війну: окуповані українські території залишаться під контролем москви, а прагнення Києва приєднатися до НАТО навіть не розглядатимуться. США хочуть забезпечити повне припинення вогню протягом декількох тижнів, і днями союзники знову зберуться в Лондоні, щоб продовжити обговорення, пише Bloomberg.
США представили союзникам пропозиції щодо укладання мирної угоди включно з описом умов. Цей поштовх стався тоді, коли державний секретар США Марко Рубіо заявив, що адміністрація Трампа готова «відійти» від своїх мирних зусиль, якщо прогрес не буде швидко досягнутий.
Віце-президент США Дж. Д. Венс, однак, у Римі заявив, що він «оптимістично налаштований» щодо шансів завершити війну. За словами європейських чиновників, обізнаних з цим питанням, контури плану США були оприлюднені під час зустрічі в Парижі.
Паризькі переговори включали зустріч між президентом Франції Еммануелем Макроном і представником США Стівом Віткоффом, а також обговорення між Рубіо та радниками з національної безпеки та переговорниками з Франції, Німеччини, Великої Британії та України.
Раніше Bloomberg повідомляв, що офіційні особи США хочуть забезпечити повне припинення вогню протягом декількох тижнів. Днями союзники знову зберуться в Лондоні, щоб продовжити обговорення.
Один із чиновників сказав, що плани, які необхідно додатково обговорити з Києвом, не означатимуть остаточного врегулювання, і що європейські союзники не визнають окуповані території російськими. Чиновники підкреслили, що переговори будуть спірними, якщо кремль не погодиться припинити бойові дії, і що надання Україні гарантій безпеки, щоб гарантувати, що будь-яка угода витримає, є важливим.
Європейські чиновники назвали паризькі зустрічі конструктивними та позитивними. Вилітаючи з Парижа, Рубіо сказав журналістам, що сподівається, що Велика Британія, Франція та Німеччина зможуть допомогти «перевести м’яч» у бік вирішення, але також припустив, що терпіння США щодо власних посередницьких зусиль закінчується.
«Ми не збираємося продовжувати ці зусилля тижнями й місяцями поспіль, — сказав Рубіо. — Нам потрібно дуже швидко визначитися зараз, і я говорю про те, чи можна це зробити протягом наступних кількох тижнів. Якщо так, ми впораємося. Якщо ні, то у нас інші пріоритети».
Зняття санкцій, поки росія продовжує окупувати територію України, може виявитися проблематичним для кількох союзників Києва. Скасування обмежень Європейського Союзу, включаючи розморожування знерухомлених активів, потребує підтримки всіх держав-членів.
Раніше «ФАКТИ» писали, що Європа сподівається перетворити Україну на «сталевого дикобраза».
136Читайте нас у Facebook